Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Allegro od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

2017-12-01 13:08:47

Na 6 tygodni przed 26. Finałem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już gra w internecie. Allegro właśnie uruchomiło stronę aukcje.wosp.org.pl, promującą licytacje platformę rzeczyodserca.pl oraz Wirtualną Puszkę w swojej aplikacji mobilnej (iOS/Android). Tegoroczny cel to pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Allegro od 18 lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Internetowe licytacje przez 18 lat stały się nieodłącznym elementem Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie udało się zebrać ponad 44 mln zł! Liczba przedmiotów wystawionych na sprzedaż tylko w ubiegłym roku wyniosła 115 tys., a platformę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło 3,2 mln osób. Każdy Finał zaskakuje nowym rekordem, a Polacy równie chętnie wystawiają aukcje i licytują, co zasilają puszki wolontariuszy.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu jest wpisana w DNA Allegro, dlatego gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia - mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR w Allegro. - Co roku udowadniamy, że nowe technologie na różne sposoby mogą pomagać innym. Dlatego od kilku lat użytkownicy naszej aplikacji mobilnej mogą wspierać WOŚP poprzez Wirtualną Puszkę, promować swoje aukcje na platformie Rzeczy od Serca i uczestniczyć w emocjonujących licytacjach. Bez nich miliony Polaków nie wyobraża już sobie styczniowego Finału. Pokazał to ubiegłoroczny wynik - na aukcjach Allegro dla WOŚP zebraliśmy rekordowe 9 mln złotych. Polacy wspólnie osiągnęli coś, co wydawało się niemożliwe. W tym roku rzucamy kolejne wyzwanie, mówiąc: teraz jeszcze więcej! - dodaje.

- Chwila, w której Allegro uruchamia aukcje.wosp.org.pl, rozgrzewa finałową atmosferę do czerwoności – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Kwoty jakie wspierają cel każdego Finału dzięki zaangażowaniu użytkowników Allegro są kosmiczne, za co bardzo im dziękujemy! Najpiękniejsze jest jednak to, że dla każdego, kto wystawia lub kupuje przedmioty na charytatywnych aukcjach WOŚP, przede wszystkim są to pozytywne emocje i chęć pomocy najbardziej potrzebującym. To dzięki temu możemy potem obserwować, jak rzeczy z pozoru zwyczajne stają się rzeczami od serca i osiągają niebotyczne wartości. Czekam na te emocje także i w tym roku, a zaczynają się one już teraz, bo od pierwszych godzin działania serwisu licytowanych jest już wiele wyjątkowych darów.

Rzeczy od serca

Każdego dnia, aż do samego Finału, na aukcje.wosp.org.pl pojawią się setki nowych przedmiotów. Jak się wśród nich wyróżnić? Allegro 3 lata temu znalazło rozwiązanie i przygotowało platformę służącą promowaniu aukcji. Na rzeczyodserca.pl znajdą się krótkie filmy, nagrane przez darczyńców, którzy opowiedzą niezwykłą historię przedmiotu przekazanego przez nich na WOŚP i zachęcą do licytacji. O swoich Rzeczach od serca opowiedzą znani aktorzy, muzycy, sportowcy, blogerzy czy dziennikarze. Swoją aukcję, jak co roku, wystawi Jurek Owsiak, który tym razem sprzeda swoje czerwone glany. Można będzie też wylicytować Poloneza “Poldka” Filipa Chajzera czy wziąć udział w programie Macieja Orłosia. A to dopiero początek!  W ubiegłym roku wśród najdroższych aukcji znalazła się wizyta w Brukseli i spotkanie z Donaldem Tuskiem (740 300 zł), American Chopper (230 100 zł) i zdjęcie Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser - Dudy (200 000 zł). Tegoroczne licytacje potrwają do połowy lutego, wtedy okaże się też, która aukcja wywołała najwięcej emocji.

Wirtualna Puszka na mobilnym Allegro

Allegro wykorzystując swoje doświadczenie w działaniach online, stworzyło wirtualny odpowiednik symbolicznej puszki WOŚP dla osób, które nie chcą uczestniczyć w licytacjach i z różnych powodów nie mogą przekazać wsparcia w tradycyjny sposób. Działa ona od 2015 roku i w sumie aż 12 923 użytkowników Allegro wsparło ją swoimi wpłatami. Korzystając z Wirtualnej Puszki na Mobilnym Allegro można przekazać datek w wysokości 5, 10, 15, 50 i 100 zł.

Łączymy radość zakupów online z dobroczynnością!

Każdego dnia Allegro zmienia życie swoich klientów na lepsze, a dzięki ich zaangażowaniu platforma jest też narzędziem do pomocy potrzebującym. Tak powstała platforma Charytatywni Allegro, z której cały dochód ze sprzedaży wystawianych tam ofert, przeznaczony jest na wybrane organizacje pożytku publicznego. Bez prowizji i dodatkowych opłat. W ten sposób, wspólnie z 296 Organizacji Pożytku Publicznego, udało się zebrać ponad 27,5 mln zł.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

ip

fot. Arek Drygas

Słowa kluczowe: rzeczyodserca.pl, Wirtualna Puszka, WOŚP
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota

Zobaczcie ile wynosi obecnie zdeklarowana kwota 26. Finału WOŚP!

WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

Polecamy
Aukcje WOŚP
Aukcje WOŚP

XVII Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem coraz bardziej gorąco robi się na aukcjach specjalnych WOŚP.

WSB: Zebraliśmy 37 tysięcy!
WSB: Zebraliśmy 37 tysięcy! Wrocław

Setka wolontariuszy, którzy 9 stycznia kwestowali dla WOŚP w Sztabie Wyższej Szkoły Bankowej, spisała się znakomicie. Do ich puszek trafiło łącznie prawie 37 tysięcy złotych.

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kupony i kody rabatowe
Ostatnio dodane
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota
26. Finał WOŚP - zdeklarowana kwota

Zobaczcie ile wynosi obecnie zdeklarowana kwota 26. Finału WOŚP!

WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 26. finał WOŚP 2018