Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Aukcje WOŚP: Gitara Woodstockowa z portretami i autografami artystów

2017-01-09 08:50:09

Już po raz piąty, malarz i grafik Szymon Chwalisz przekazał na Aukcję WOŚP niebanalną, ręcznie malowaną gitarę z wizerunkami i autografami artystów występujących na ostatnim Przystanku Woodstock.

Tegoroczne wiosło jest niezwykle wyjątkowe pod wieloma względami. Zostali na nim sportretowani artyści występujący na scenie ubiegłorocznego Festiwalu Woodstock: Tarja Turunen, Eicca Toppinen (Apocalyptica), Katarzyna Nosowska (Hey), Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda), Paweł Małaszyński (Cochise) oraz Zenek (Kabanos). Woodstock to jednak nie tylko zespoły, nie można zapomnieć także o wyjątkowych rozmowach przeprowadzanych w namiocie ASP. W związku z tym, po raz pierwszy, malarz zdecydował się na sportretowanie jednego z gości - Profesora Jerzego Stuhra. Każdy artysta złożył autograf przy swojej podobiźnie.

W tym roku za płótno posłużył jeden z flagowych modeli Gibson, model Les Paul’50s Tribute, ufundowany przez firmę Lauda Audio oraz sieć sklepów Rock’n’roll. Oddaje on wyglądem i brzmieniem oryginalnego Les Paula z wczesnych lat pięćdziesiątych. Podobnie jak jego pierwowzór, posiada parę przetworników Gibson P-90 oraz charakterystyczny dla tamtego okresu, zaokrąglony gryf - cechy od ponad sześciu dekad uwielbiane przez gitarzystów na całym świecie.

Gitary przygotowywane przez Szymona Chwalisza stały się już inicjatywą na stałe wpisaną w Przystanek Woodstock. Dotychczas przekazane na Aukcję WOŚP instrumenty zasiliły konto Fundacji na kwotę ponad 55 000 PLN. Ubiegłoroczna Gitara Woodstockowa została sprzedana za rekordową kwotę ponad 30 000 PLN, malarz liczy, że i w tym roku, uda się pobić rekord z poprzednich lat.

Co sam autor mówi na temat przygotowywania gitar? "Ostatnio pewna dziewczynka zapytała mnie czym jest szczęście i jak można je stworzyć... Pierwsze co przyszło mi do głowy, to Woodstockowe Gitary - bo przecież dzięki tym instrumentom, dzięki funduszom z ich licytacji, ktoś dostaje namiastkę szczęścia, zdrowie, łatwość funkcjonowania, zapomnienie o bólu. Można powiedzieć, że maluję szczęściem. To chyba najcenniejsza umiejętność jaką udało mi się w życiu pozyskać."

Po raz ostatni gitarę będzie można zobaczyć oraz usłyszeć 15 stycznia 2017r. podczas finałowych koncertów WOŚP pod PKiN w Warszawie. Zakończenie licytacji przewidziane jest na 7 lutego 2017r.

Link do aukcji gitary tutaj>>

ip

Słowa kluczowe: wośp aukcje, wośp 2017, wośp 25, wośp licytacje
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie
26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kraków tak, jak inne miasta przesłał światełko do nieba!

Polecamy
Finał WOŚP. Zasady bezpieczeństwa dla wolontariuszy
Finał WOŚP. Zasady bezpieczeństwa dla wolontariuszy

Policjanci przypominają wolontariuszom o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Brak zdjęcia
List otwarty Jurka Owsiaka do o. Tadeusza Rydzyka

List otwarty Jurka Owsiaka do o. Tadeusza Rydzyka: "Gratuluję wyrwania ponad 15 baniek od Unii Europejskiej!! Tej zgniłej, libertyńskiej i zamąconej na masońskich układach. Hura, hura, hura"

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 26. finał WOŚP 2018