Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

WOŚP zgłoszone do Nagrody Nobla!

2017-02-03 14:03:06

To już oficjalne! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zgłoszona do komitetu noblowskiego. Jej kandydatura została pozytywnie rozpatrzona, wniosek został przyjęty!

Na początku złożenie takiego wniosku deklarowała posłanka partii .Nowoczesna, Joanna Schmidt, lecz ludziom nie spodobała się idea jakiejkolwiek formy upolitycznienia tej fundacji. Dlatego też w ostateczności drugi podobny wniosek złożył rektor Wyższej Szkoły Promocji, prof. Adam Grzegorczyk. Jurek Owsiak nie zgodził się, by zgłoszono go do Nagrody Nobla jako jednostkę, tylko całą Orkiestrę, łącznie około 1700 sztabów i zaangażowanych w organizację ludzi.

Czy WOŚP dostanie Nobla? To się okaże, bo chętnych do odebrania tej nagrody nie brakuje - w zeszłym roku zgłoszono niemal 380 propozycji. Teraz trwa walka o uwagę i poparcie dla WOŚP na etapie pierwszej selekcji dokonywanej przez Komitet Noblowski.

 

JM

Słowa kluczowe: wośp nobel, wośp nagroda nobla zgłoszenie, owsiak nobel
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie
26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kraków tak, jak inne miasta przesłał światełko do nieba!

Polecamy
Mamy  2.208.133 zł, na aukcjach gorąco
Mamy 2.208.133 zł, na aukcjach gorąco

Na koncie Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest już ponad 2 miliony złotych! A na aukcjach specjalnych styropianowa sex maszyna od Szymona Majewskiego. Ponadto, króluje limitowany, nowiutki Fiat 500, którego cena osiągnęła już ponad 67 tysiecy

Brak zdjęcia
List otwarty Jurka Owsiaka do o. Tadeusza Rydzyka

List otwarty Jurka Owsiaka do o. Tadeusza Rydzyka: "Gratuluję wyrwania ponad 15 baniek od Unii Europejskiej!! Tej zgniłej, libertyńskiej i zamąconej na masońskich układach. Hura, hura, hura"

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 26. finał WOŚP 2018