Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Złote serduszko WOŚP 2018

Jak kupić? Cena za Serduszka WOŚP

2018-01-11 11:43:19

Co roku licytacje WOŚP cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele licytowanych gadżetów, które trafia do Fundacji osiąga naprawdę ogromne kwoty. Jednym z najcenniejszych jest Złote Serduszko, które już od 1994 roku można każdego roku licytować. Walka o ten cenny skarb Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy jest niezwykle zacięta, a sumy, które hojni darczyńcy są w stanie zapłacić za nie naprawdę zaskakują!

Złote serduszko WOŚP 2018

Złote Serduszko WOŚP - co to takiego?

Pierwsze Złote Serduszko trafiło do licytacji WOŚP w 1994 roku. Rok wcześniej, podczas I. Finału WOŚP, Fundacja otrzymała w darze wiele cennych przedmiotów, w tym wyroby jubilerskie ze złota, różnego rodzaju pierścionki, naszyjniki. Jerzy Kozak, który jest jednym z bardziej znanych warszawskich jubilerów wpadł na pomysł, że ze złota można wykonać złote serduszka dla WOŚP. Tak właśnie rozpoczęła się historia Złotych Serduszek, które od tamtego czasu są autorstwa Mennicy Polskiej. Co ciekawe, każde z tych cennych przedmiotów ma swój numer, a każdego roku, Złote Serduszko nr 13 pozostaje w Fundacji WOŚP.

Gdzie kupić Złote Serduszko WOŚP podczas 26. Finału WOŚP?

W tym roku do licytacji trafi aż 100 Złotych Serduszek, które zostały wykonane przez Mennicę Polską. Aby zdobyć ten cenny przedmiot można wziąć udział w telefonicznej licytacji i kupić Złote Serduszko. Regulamin oraz wszystkie informacje dotyczące tej akcji możecie przeczytać TUTAJ. Złote Serduszka można również licytować w sztabach oraz na antenie stacji telewizyjnych i radiowych.

Jaka jest cena za Złote Serduszka WOŚP?

Jak można się domyślić, za Złote Serduszka WOŚP niektórzy są w stanie zapłacić naprawdę ogromne kwoty. Najdroższe Złote Serduszka zostały wylicytowane za zaskakujące sumy. Rekord padł w 2010 roku, kiedy to pewien darczyńca zlicytował Złote Serduszko za 1 110 000 PLN. Równie wysoka kwota padła w 1999 roku. Wtedy to za najcenniejszy przedmiot WOŚP zapłacono 1,1 mln PLN. Cena za Złote Serduszko co roku zaskakuje, a co za tym idzie, konto Fundacji WOŚP z roku na rok zasilane są kwotami, które ratują miliony potrzebujących osób w naszym kraju.

ZOBACZ NAJDROŻSZE SERDUSZKA WOŚP>>

gol

fot. Łukasz Widziszowski

Słowa kluczowe: złote serduszko, serduszka, wośp, 2018, jak kupić, cena, najdroższe, licytacja, rekord, historia

Najdroższe Złote Serduszka WOŚP (10)

20. edycja Złotych Serduszek - 25. Finał WOŚP - styczeń 2017
12. edycja Złotych Serduszek - 17. Finał WOŚP - styczeń 2009
11. edycja Złotych Serduszek – 16. Finał WOŚP - styczeń 2008
11. edycja Złotych Serduszek – 16. Finał WOŚP - styczeń 2008
20. edycja Złotych Serduszek - 25. Finał WOŚP - styczeń 2017
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie
26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kraków tak, jak inne miasta przesłał światełko do nieba!

Polecamy
Brak zdjęcia
I po Woodstocku

W niedzielę o świcie zakończył się kolejny Przystanek Woodstock. Impreza, która po raz kolejny pobiła nie jeden rekord. Największa scena w tej części Świata, setki tysięcy widzów, spotkanie trzech kultur religijnych, blisko 650 litrów oddanej krwi, koncerty kończące się o 5 rano i wiele innych niesamowitych wydarzeń. To wszystko spowodowało, że dla uczestników tego festiwalu, pozostanie on niezapomnianym okresem w życiu.

Serce dla serca - Wielka Orkiestra na Ukrainie
Serce dla serca - Wielka Orkiestra na Ukrainie

W niedzielę 22 kwietnia, w 24 największych miastach w Ukrainie odbył się II Finał Fundacji „Serce do serca” – akcji charytatywnej – bliźniaka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 26. finał WOŚP 2018