Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Zobacz unikatowe aukcje filmowe na rzecz 25. finału WOŚP

2017-01-03 12:05:34

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty rozpoczął filmowe aukcje na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wszystkich miłośników kina zaprasza do licytowania niezwykłych przedmiotów i przeżyć. W tym roku orkiestra gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Kolacja z Agnieszką Holland w Restauracji „Kultura”

W tym roku, na koordynowanych przez PISF aukcjach, można licytować ufundowaną przez Restaurację „Kultura” kolację z najbardziej utytułowaną polską reżyserką, która ma na swoim koncie tak znakomite filmy jak: „Kobieta samotna”, „Gorzkie żniwa”, „Zabić księdza”, „Europa, Europa”, „Olivier, Olivier”, „Całkowite zaćmienie”, „Plac Waszyngtona” czy „W ciemności”. Trzykrotnie nominowana do Oscara za swoje filmy fabularne Agnieszka Holland z powodzeniem reżyseruje też seriale, m.in. „Gorejący krzew”, „Treme”, „The Killing” czy „House of Cards”. Światowa premiera jej ostatniego filmu „Pokot” odbędzie się w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Kolacja odbędzie się w Restauracji „Kultura”, która łączy niepowtarzalny klimat warszawskiego Krakowskiego Przedmieścia i doskonałą kuchnię – tak polską, jak i międzynarodową. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób.

Unikatowe przedmioty związane z polskim kinem

Na koordynowanych przez PISF aukcjach znalazły się również wyjątkowe przedmioty, m.in. pamiątkowy klaps, który Allan Starski otrzymał na zakończenie zdjęć do filmu „Danton” Andrzeja Wajdy w 1982 roku; podpisane przez Jerzego Skolimowskiego krzesło reżyserskie; wykonany na kamieniu kadr z filmu „Signum” Witolda Giersza; zabytkowy telewizor Szmaragd 901, który Jan Dworak dostał w prezencie, kiedy obejmował stanowisko prezesa zarządu TVP; krzesło planowe Magdaleny Cieleckiej z serialu „Belfer” czy sukienka filmowej Michaliny Wisłockiej.

Zaproszenia na premiery, plakaty

Wśród aukcji PISF znalazły się zaproszenia na uroczyste premiery filmów: „Powidoki” Andrzeja Wajdy, „Amok” Kasi Adamik oraz „Konwój” Macieja Żaka. Można także licytować piękne plakaty z autografami do filmów: „11 minut”, „Ostatnia Rodzina”, „Sztuka Kochania”, „Bogowie”, „Tomasz Ossoliński. Before the show”, „THX GOD” czy „Galumphing”.

Zestawy kinomana

Aukcje PISF to także zestawy filmowe: „Potop Redivivus” - DVD i album z dedykacją od Jerzego Hoffmana, podarowany przez Krystynę Podleską miś oraz książka „Dziewczyna Misia”, plakat i książka „Sztuka Kochania”, zestaw „Kobiety Solidarności”, pakiet wielbiciela polskiego kina niemego, komplet dotyczący Piotra Łazarkiewicza czy zestaw kina dziecięcego.

Przedmiotami aukcji są również komplety płyt z autografami: „Trylogii” Jerzego Hoffmana oraz serialu „Ekipa” Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz i Kasi Adamik. Na rzecz WOŚP Instytut wystawił też wyjątkowe, niedostępne w regularnej sprzedaży wydawnictwo audiowizualne „WAJDA” podsumowujące twórczość reżysera. W koordynowanych przez PISF aukcjach można także licytować: filmową grę planszową, fotos z filmu „Dwie Joasie” (1935), statuetkę Agnieszki Holland z festiwalu na Goa, akredytację na 57. Krakowski Festiwal Filmowy, książkę „Obywatel Stuhr” z autografami Jerzego i Macieja Stuhrów, Blu-Ray „Warszawa 1935” czy album „Świat według Kieślowskiego”.

Filmowe aukcje na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty koordynuje aukcje filmowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pośrednictwem PISF polscy filmowcy i związane z kinematografią instytucje przekazują na Orkiestrę przedmioty i przeżycia dotyczące kina. Ich licytowanie to szansa zdobycia rzeczy unikatowych i jednocześnie znaczący wkład w zbiórkę na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu pięciu ostatnich lat, za pośrednictwem aukcji PISF, Orkiestra zebrała blisko 130 tysięcy złotych (129 430,51).

PISF koordynuje aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem i wydarzeniami filmowymi w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP – Allegro. Licytacje potrwają do połowy stycznia. Zwycięzcy aukcji wpłacą pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP. W kolejnych dniach wystartują następne filmowe licytacje.

Aukcje filmowe znajdziecie tutaj>>

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: aukcje wośp 2017, 25 wośp aukcje, 25 finał wośp, wielka orkiestra świątecznej pomocy 2017
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie
26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kraków tak, jak inne miasta przesłał światełko do nieba!

Polecamy
Brak zdjęcia
List otwarty Jurka Owsiaka do o. Tadeusza Rydzyka

List otwarty Jurka Owsiaka do o. Tadeusza Rydzyka: "Gratuluję wyrwania ponad 15 baniek od Unii Europejskiej!! Tej zgniłej, libertyńskiej i zamąconej na masońskich układach. Hura, hura, hura"

Nagonka na WOŚP. Rawicz: Mam dość tego jojczenia [WIDEO]
Nagonka na WOŚP. Rawicz: Mam dość tego jojczenia [WIDEO]

Jerzy Owsiak wyprosił z konferencji prasowej dotyczącej 23 Finału WOŚP dziennikarza Telewizji Republika - Michała Rachonia. W internecie zawrzało. Czy słusznie?

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 26. finał WOŚP 2018