Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

27. Finał WOŚP - poradnik dla wolontariuszy

2019-01-10 10:33:44

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jak co roku, nieocenioną pracę dla Orkiestry zrobią tysiące wolontariuszy. W tym materiale znajdziecie niezbędny poradnik, który radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Otwórz "Poradnik Wolontariusza Finału WOŚP" >>

Wolontariuszki WOŚP

WOŚP 2019 - poradnik dla wolontariuszy

Styczniową inicjatywę Orkiestry wspiera 120 000 wolontariuszy w różnym wieku, co sprawia, że Finał WOŚP jest fenomenem na skalę światową. Fundacja w trosce o wszystkich wolontariuszy radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w specjalnie przygotowanym Poradniku Wolontariusza Finału WOŚP.

Według najnowszego raportu, przygotowanego przez firmę ISQ, podsumowującego zaufanie społeczne w Polsce, wolontariusze WOŚP cieszą się bardzo dużym zaufaniem (80%), oceniani są jako osoby entuzjastyczne, pozytywne, zaangażowane (87%), a ich poświęcony czas na działalność charytatywną jest doceniany przez 88% uczestników badania. Ich postawa niewątpliwie wpływa także na wizerunek Fundacji, która nieprzerwanie od 16 lat cieszy się największy zaufaniem społecznym wśród Polaków.

27. Finał WOŚP to 1700 sztabów na całym świecie, które wspiera 120 000 wolontariuszy, organizując niezapomniane finały w swoich miejscowościach. Przygotowania do finałowej niedzieli rozpoczynają się na wiele tygodni, a nawet miesięcy przed wydarzeniem. 13 stycznia, w najbliższa niedzielę, na ulicy wyruszą kwestujący wolontariusze, którzy mimo zimowej pogody są gotowi nieść pomoc nieustannie przez wiele godzin. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najważniejsze jest bezpieczeństwo wolontariuszy. Od początku przygotowań do Finału, Fundacja komunikuje i przekazuje treści mające na celu zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa. W tym roku WOŚP przygotował specjalny poradnik dla osób, które wyruszą z puszką na Finał Orkiestry.

W poradniku, wolontariusze znajdą nie tylko informacje na temat bezpieczeństwa, ale również m.in. wskazówki dobrego savoir vivre podczas kwestowania, informacje o prognozie pogody w dniu Finału, mogą zapoznać się z nową akcją "ZARAZ BĘDZIE PEŁNO" a także dowiedzieć się co zrobić, po zakończeniu kwestowania.

Nie zabrakło też niespodzianek. Fundacja WOŚP przygotowała zestawienie udogodnień dla wolontariuszy, które czekają na nich podczas 27. Finału - informacje o darmowym transporcie i posiłkach, finałową nakładkę na zdjęcie profilowe oraz upominki od sponsorów.

MD/ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: bezpieczeństwo, wskazówki, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Dżem, Dr Misio i Vavamuffin gwiazdami Finalu WOŚP 2021 w Warszawie Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają w studio w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości WOŚP 2021 Warszawa

Zobacz, kto zagra w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy pierwsze muzyczne gwiazdy 29. Finału WOŚP w Warszawie

29.Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku.

Polecamy
wolontariusze WOŚP 2019
Wolontariusze WOŚP 2019 - zobacz najlepsze zdjęcia! [FOTO]

Oto galeria zdjęć osób, które zbierały pieniądze podczas 27. Finału WOŚP.

Wolontariuszka WOŚP 2019
Finałowa gorączka trwa - cały świat gra z WOŚP

27. Finał WOŚP daje o sobie znać w różnych miejscach Polski i świata.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Dżem, Dr Misio i Vavamuffin gwiazdami Finalu WOŚP 2021 w Warszawie Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają w studio w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości WOŚP 2021 Warszawa

Zobacz, kto zagra w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 28. finał WOŚP 2020

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).