Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

27. Finał WOŚP - sprawdź, jak pomagać online

2019-01-09 14:33:29

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny gra również w Internecie. W tamtym roku poprzez kanały elektroniczne zebrano 54 543 011,44 PLN, czyli 43% całej sumy zebranej podczas 26. Finału WOŚP. Fundacja oprócz stacjonarnej kwesty, przygotowała kilka sposobów wirtualnego wsparcia 27. Finału oraz za pomocą SMS-ów.

27. finał WOŚP

Zbiórki urodzinowe Facebook

Facebook wprowadzając zbiórki urodzinowe zmienił swój wizerunek, który dla wielu użytkowników od dłuższego czasu stał się synonimem reklam i pustych klików. Wprowadzając opcję organizowania zbiórek charytatywnych użytkownikom swojego serwisu, dał możliwość realnej pomocy nie tylko poprzez wpłacanie darowizn, ale przede wszystkim poprzez organizacje kwest, które docierają nie tylko do grona najbliższych osób. Po roku od wprowadzenia urodzinowych zbiórek, użytkownicy z całego świata przekazali łącznie ponad 300 miliardów dolarów. Wsparcie WOŚP za pomocą Facebooka napływa przez cały rok poprzez wpłaty w postach, bezpośrednio przez fundacyjny fanpage oraz urodzinowe zbiórki. Dzięki zaangażowaniu facebookowiczów cel 27. Finału powiększył się już o kwotę bliską 400 000 PLN. Facebook kilka miesięcy temu zniósł wszelkie prowizje, dzięki temu całe kwoty darowizn trafiają do organizacji. Największą ilość darczyńców odnotowała zbiórka zorganizowana pod tytułem „Norwegia gra razem z WOŚP”, na której zgromadzono prawie 30 000 norweskich koron (ponad 12 000 PLN). Wsparło ją 121 osób. Największa zebrana kwota za pomocą facebookowej kwesty sięgnęła 6 181 dolarów – zorganizował ją Sztab WOŚP w Chicago.

eSkarbonka

Mastercard oferuje cyfrowe rozwiązania dla wolontariuszy i darczyńców, które ułatwiają zbiórkę. W tym roku, po raz drugi wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli kwestować za pomocą oficjalnej „wirtualnej puszki”, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. eSkarbonki pierwszy raz były one używane w zeszłym roku i od razu cieszyły się popularnością. Swoje „wirtualne puszki” założyło wtedy ponad 2 200 pełnoletnich wolontariuszy, a suma wszystkich wpłat za ich pomocą wyniosła blisko 170 tysięcy złotych. Zaletą elektronicznych skarbonek jest też fakt, że nie są one aktywne tylko w dniu Finału. Już teraz można z nich korzystać i wpłacać środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w ramach 27. Finału na stronie eskarbonka.wosp.org.pl. Wirtualne puszki mogą założyć także osoby, które nie zdążyły zarejestrować się jako wolontariusz w sztabie w swojej miejscowości.

Darowizny przez stronę Fundacji

27. Finał WOŚP można wesprzeć bezpośrednio za pomocą wpłaty przez stronę Fundacji – wplacam.wosp.org.pl. Darczyńca w prosty i szybki sposób może dokonać przelewu wybierając proponowaną kwotę lub wpisując własną. Darowizny dokonywane są za pomocą systemu płatności internetowych PayU. Najwyższą wpłata dokonana za pomocą strony wyniosła 15 800 PLN. W zeszły roku z tej formy pomocy skorzystało 128 207 osób przekazują 7 851 662 PLN. Każdy darczyńca, który dokona płatności przez stronę Fundacji otrzyma na adres mailowy personalizowany film - podziękowania od Jurka Owsiaka. Wszystko dzięki zastosowaniu najnowszych technologii przez markę vinton, która specjalizuje się w personalizacji video.

SMS

W dobie internetowych komunikatorów wydawać by się mogło, że SMS-y doczekały się spadku zainteresowania, jako formy pomocy. Nic bardziej mylnego – korzystanie z SMS-ów deklaruje 96,5 proc. Polaków, z czego prawie 65% z respondentów badania „Komunikacja SMS w Polsce” przeprowadzonego w 2018 roku przez Serwer SMS.pl, zadeklarowało, że SMS-y wysyła codziennie. Jako największą zaletę wysyłania SMS-ów ankietowani wskazali prostotę korzystania (80,4%) oraz łatwy i powszechny dostęp (80,1%).Polacy polubili też SMS-y Premium, z raportu wynika, że aż 60% z nas korzysta z nich. Wysyłamy je kilka razy do roku (tak odpowiedziało 66,8% osób) i głównie w celach charytatywnych (taki cel wskazało 72,1%. W zeszłym roku, cel 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wsparto darowiznami SMS-owymi w kwocie bliskiej 3 000 000 PLN! 27. Finał WOŚP wsparto już prawie 5 000 SMS-ami, dzięki którym zebrano już ponad 25 000 PLN, a najbardziej aktywna osoba wysłała ich aż 113! Integrator usługi SerwerSMS.pl udostępnił pogląd efektywności finałowej zbiórki na stronie http://smsnawosp.serwersms.pl/. Wszyscy operatorzy, przekazali swój przychód na rzecz Fundacji WOŚP.

27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetli "Światełko do nieba" - happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Więcej na stronie https://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj

ip

fot. materiały WOŚP

Słowa kluczowe: allegro, sms, numer konta, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Dżem, Dr Misio i Vavamuffin gwiazdami Finalu WOŚP 2021 w Warszawie Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają w studio w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości WOŚP 2021 Warszawa

Zobacz, kto zagra w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy pierwsze muzyczne gwiazdy 29. Finału WOŚP w Warszawie

29.Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku.

Polecamy
Wolontariuszki WOŚP
27. Finał WOŚP - poradnik dla wolontariuszy

Fundacja w trosce o wszystkich wolontariuszy radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo.

wolontariusze WOŚP 2019
Wolontariusze WOŚP 2019 - zobacz najlepsze zdjęcia! [FOTO]

Oto galeria zdjęć osób, które zbierały pieniądze podczas 27. Finału WOŚP.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Dżem, Dr Misio i Vavamuffin gwiazdami Finalu WOŚP 2021 w Warszawie Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają w studio w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości WOŚP 2021 Warszawa

Zobacz, kto zagra w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 28. finał WOŚP 2020

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).