Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

29. Finał WOŚP: zobacz mapę puszek stacjonarnych

2021-01-08 09:19:17

Mimo że 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku,ale  już teraz w niemal 7 000 miejscach można wesprzeć działania jednej z największych organizacji pozarządowych. Od kilku tygodni odbywają się finałowe wydarzenia, a w wielu sklepach lub instytucjach można znaleźć puszki WOŚP. To oznacza, że już dzisiaj można wesprzeć zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Gdzie są puszki? Zobaczcie mapkę puszek stacjonarnych!

Wolontariuszki 28. Finału WOŚPFundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i firm po raz kolejny postawiła puszki Finału w marketach, sklepach i innych miejscach, do których uczęszczamy podczas załatwiania codziennych spraw. W ramach 29. Finału WOŚP, jak dotąd zgłoszono 6780 Sztabowych Puszek Stacjonarnych.

Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?

To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna i lokalu.

Jeśli firma chce w swoim lokalu postawić taką puszkę, musi się zgłosić do sztabu lub zapisać się przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?

1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
3. Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ.
4. Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) - składam wniosek oraz Skarbonka firmowa - załóż natychmiast.
5. Wybierz jeden z wariantów - strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

Znajdź puszki WOŚP 2021 tutaj: https://www.wosp.org.pl/wspieraj/mapa-puszek

Wydarzenia Sztabowe

Kolejną formą aktywności i wsparcia celu Finału jest udział w wydarzeniach Sztabów w najbliższej okolicy. W tym roku bardzo wiele z atrakcji przeniesiono się do świata online i okazało się, znaczna część dotychczasowych działań można łatwo przekształcić tak, by zachować dystans społeczny.

Sztab w Warszawie organizuje czytanie fragmentów książek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaproszonych zostało wiele znanych osób ze świata książek, filmów, muzyki, a także telewizji i internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie sztabowej na Facebooku! Podczas live'ów wolontariusze będą kwestowali do eSkarbonki.

Wirtualna Galeria Sztuki to kolejny pomysł na kwestowanie online. Dzieła zgromadzone przez Sztab WOŚP Gostynin będzie można oglądać na kanałach Sztabu.

Sztab Grodzisko Owidz organizuje rajd samochodowy. Plusem udziału jest możliwość odkrycia pięknych zakątków okolicy i miła atmosfera. Wpisowe jest dobrowolne i za dowolną wpłatę do puszki każdy może wziąć udział. Sztab przygotował specjalną mapę ze wskazówkami trasy, kartę z zagadkami i różnymi pytaniami związanymi z najważniejszymi miejscami w mieście. Dla najlepszych przewidywane są nagrody w trzech kategoriach: dla drużyny, która uzyska najwięcej punktów – udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania / zagadki po drodze oraz uzyskując jak najlepszy czas pokonania trasy dla "najbardziej Słowiańskiej drużyny".

ip

zdjęcie: Wolontariuszki 28. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

Słowa kluczowe: zbiórka, gdzie puszki, jak wspierać, 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Licytacje WOŚP 2021 - Uniwersytet Śląski w Katowicach
WOŚP 2021: licytacje Uniwersytetu Wrocławskiego Wrocław

Oto jakie licytacje przygotował UWr!

WOSP 2021
29. Finał WOŚP w Zielonej Górze: koncerty i kabarety online Zielona Góra

W tym roku wszystkie wydarzenia kulturalne będą transmitowane na żywo poprzez platformy internetowe.

Polecamy
WOŚP 2019 - KrakÃłw
Morsy, militaria i muzyka - 27. Finał WOŚP w Krakowie [FOTO] Kraków

Tak wyglądała zbiórka pieniędzy w Krakowie!

37 respiratorÃłw od WOŚP
WOŚP kupuje respiratory dla polskich szpitali

Urządzenia trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią, a więc szpitali postawionych przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
Licytacje WOŚP 2021 - Uniwersytet Śląski w Katowicach
WOŚP 2021: licytacje Uniwersytetu Wrocławskiego Wrocław

Oto jakie licytacje przygotował UWr!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 29. finał WOŚP 2021

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).