Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP u nowego właściciela [FOTO]

2021-03-05 13:15:44

26 300 zł – taką kwotę zebrał przewoźnik dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oddając na licytację jeden ze swoich autobusów Volvo. Wskutek dużej akcji wymiany taboru był to jeden z ostatnich pojazdów tej marki, jakie pozostały w zajezdni MPK Wrocław. Wóz trafił w dniu 5 marca 2021 roku w ręce nowego właściciela. Zobaczcie zdjęcia z przekazania pojazdu do zwycięzcy licytacji >>

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚPWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to niezwykła inicjatywa. O tym jak bardzo potrzebny jest sprzęt kupowany w jej ramach miałem okazję niedawno przekonać się sam – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Chorując na koronawirusa trafiłem do szpitala, gdzie to urządzenia kupowane za pieniądze zebrane podczas WOŚP utrzymywały przy zdrowiu mnie i innych chorych na moim oddziale. Cieszę się, że MPK i ja osobiście mogliśmy grać razem z Orkiestrą.

Niskopodłogowy autobus VOLVO 7000 o numerze bocznym 7004 służył wrocławianom przez siedemnaście lat. W nawiązaniu do jego oznaczenia przewoźnik ustalił cenę wywoławczą na 70,04 zł. Oznacza to, że od pierwszego dnia licytacji kwota wzrosła ponad 375 razy!

Szczęśliwym nabywcą została kielecka firma Spedycja i Transport ACROPOL, która właśnie odebrała swój nowy pojazd z zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej.

Autobus w przyszłym roku trafi ponownie na licytację WOŚP, tak aby mógł ponownie zebrać pieniądze na sprzęt medyczny – mówi Maksymilian Jędraszek z firmy ACROPOL – Do momentu licytacji posłuży nam jako pojazd, który wykorzystamy do przejazdów charytatywnych.

Pieniądze trafiły na konto WOŚP, która spożytkuje je na cele swojego 29. Finału. Odbył się on pod hasłem „Finał z głową” – dla zakupu sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

MPK, prócz autobusu VOLVO, przekazało na orkiestrową aukcję także znaki drogowe zakazujące mijania się tramwajów. Firma zdemontowała je ze świeżo wyremontowanego skrzyżowania ulic Kołłątaja i Piłsudskiego, które do niedawna stanowiło wąskie gardło. Tablice nie były już potrzebne, bo w ramach prac udało się zapewnić odpowiednią odległość między przeciwległymi torami.

Znaki osiągnęły cenę 1675 złotych. Inną aukcją WOŚP z transportowym motywem była licytacja pióra przekazanego przez prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera. Podpisał nim umowę na zakup niskopodłogowym tramwajów dla Wrocławia. Zostało sprzedane za 2025 zł.

Łącznie MPK oraz prezes spółki zebrali podczas licytacji dla WOŚP 34 723,50 zł.

ip

fot. Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: licytacja, MPK Wrocław, 2021, zdjęcia

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP (6)

Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP  - Zdjęcie nr 1
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP  - Zdjęcie nr 2
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP  - Zdjęcie nr 3
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP  - Zdjęcie nr 4
Autobus MPK Wrocław z licytacji WOŚP  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
29. Finał WOŚP Katowice
Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP Katowice

Wkrótce odbędzie się oficjalne ogłoszenie tematu 30. Finału WOŚP!

WOŚP 2021 sztab Lublin
Poznaliśmy ostateczny wynik zbiórki 29. Finału WOŚP

Sprawdź, ile pieniędzy zebrano w tym roku!

Polecamy
28 wosp plakat
28. Finał WOŚP w Gdańsku i Sopocie - znamy program wydarzeń Gdańsk

Sprawdzcie, co będzie się działo już 12 stycznia 2020.

WOŚP - Jurek Owsiak
27. Finał WOŚP w niedzielę niehandlową - zaleta czy wada?

Sprawdź, w jaki sposób niedziela niehandlowa wpływa na Finał WOŚP.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
29. Finał WOŚP Katowice
Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP Katowice

Wkrótce odbędzie się oficjalne ogłoszenie tematu 30. Finału WOŚP!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 29. finał WOŚP 2021

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).