Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Jak wspierać 31. Finał WOŚP? Można to robić online już teraz!

2023-01-20 14:28:43

Cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą, wspierać można już teraz przez rozmaite formy online. Podczas poprzedniego Finału WOŚP wpłaty przez takie kanały stanowiły prawie 57% zebranej kwoty. Mamy nadzieję, że podczas WOŚP 2023 będzie jeszcze lepiej. Zobaczcie, jak wpłacać online!

Fundacja WOŚP od lat usprawnia dostępne formy płatności elektronicznych, by wspieranie Finału było przystępne i proste. Oprócz dołączenia do jednego ze Sztabów i kwestowania jako wolontariusz istnieją też inne formy pomagania i wsparcia celu 31. Finału WOŚP - walki z sepsą.

eSkarbonka

eSkarbonki to „wirtualne puszki”, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz WOŚP w Internecie, a darczyńcy mogą się do takiej zbiórki przyłączyć. Aby założyć eSkarbonkę, wystarczy wejść na stronę iwolontariusz.pl. Kwestować do eSkarbonki może każdy – dorosły, niepełnoletni (za zgodą opiekuna prawnego) oraz firmy – przy pomocy pełnomocnika!

Zbiórki Facebook

Zbiórkę WOŚP po raz kolejny wspierać można również poprzez popularny serwis społecznościowy - przekazując datek w dedykowanej zbiórce utworzonej przez Fundację lub tworząc własną zbiórkę.

SMS na WOŚP

Wpłata przez SMS to jedna z najpopularniejszych form wsparcia Finału. Wystarczy wysłać wiadomość SMS o treści SERCE na numer 75 565 (koszt to 5 PLN netto, czyli 6,15 PLN z VAT). Numer aktywny jest w dniach od 10 grudnia do 14 lutego.

Co ważne, wszyscy operatorzy uczestniczący w akcji, przekazują Fundacji WOŚP całość swojego przychodu.

wplacam.wosp.org.pl

Istnieje również możliwość wsparcia 31. Finału WOŚP prosto ze strony wosp.org.pl. Wybrać można jedną z dwóch opcji wpłaty - jednorazową i cykliczną - oraz wskazać kwotę.

Aukcje Allegro

Z początkiem grudnia tradycyjnie wystartowały aukcje w serwisie Allegro, z którym Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 23 lat! Jak co roku, dzięki Allegro, można wspierać Finał WOŚP, licytując i wystawiając najróżniejsze przedmioty!

Aukcji przybywa z każdą minutą - do 20 grudnia wystawiono ich ponad 22,6 tysiąca, a jednymi z cieszących się największym zainteresowaniem są: rakieta, którą Iga Świątek wygrała turniej Roland Garros i US Open, skórzana kurtka Jurka Owsiaka czy Złoty Fryderyk Republiki przekazany przez bliskich Grzegorza Ciechowskiego.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców to jedno z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w czasie Finału WOŚP. Złote Serduszka wykonane ze złota, które trafiło do puszek wolontariuszy podczas poprzednich Finałów, i Złote Karty, wyprodukowane dla Fundacji przez firmę PLAY, stały się najbardziej prestiżowymi symbolami społecznego zaangażowania osób i firm w dotychczasowej historii Fundacji WOŚP. Cała kwota uzyskana z licytacji każdorazowo wspiera cel Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dla licytujących udostępniona jest specjalna aplikacja, za pośrednictwem której można zgłaszać chęć uczestnictwa w licytacji i deklarować wysokość darowizn dla Orkiestry.

Główny etap Licytacji - walka o pierwsze numery Złotych Serduszek i Złotych Kart - przypada tuż przed północą i stanowi jeden z ważniejszych momentów transmisji Finału.

Pomagam.pl i SiePomaga

W Finał WOŚP od lat - jako Sztaby Skarbon Wirtualnych - włączają się serwisy dedykowane zbiórkom. W tym roku cel 31. Finału wspierać będzie można m.in. poprzez Pomagam.pl i SiePomaga.

31. Finał WOŚP

Celem najbliższego Finału WOŚP jest walka z sepsą, a dokładniej zakup nowoczesnego wyposażenia dla laboratoriów mikrobiologicznych w całym kraju. Tradycyjna zbiórka uliczna odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia - 29 stycznia. Tego samego dnia Fundacja WOŚP prowadzić będzie też transmisję internetową i telewizyjną spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, z kolei na Placu Bankowym odbędą się koncerty (zagrają m.in. Dagadana, WaluśKraksaKryzys, Blenders oraz rumuńska grupa Dirty Shirt). W akcję włączają się 1652 Sztaby, z czego 87 działa poza granicami kraju, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii czy w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

ip

fot. materiały WOŚP

Słowa kluczowe: wpłaty, eskarbonki, licytacje, allegro, SMS WOŚP
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Światełko do Nieba
WOŚP 2023: Wysłano symboliczne "Światełko do Nieba" [FOTO]

To nie oznacza, że 31. Finał dobiegł końca!

Polecamy
WOŚP 2020 ŁÃłdź
WOŚP 2020 w Łodzi gra na całego. Zobaczcie zdjęcia z wydarzeń [FOTO] Łódź

W Łodzi wolontariusze byli szczególnie ciekawie przebrani!

WOŚP - rekordowa pierwsza pomoc
WOŚP chce pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy w Warszawie

Cała akcja będzie trwała 30 minut, a udział w niej będzie świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy - zachęca Jurek Owsiak.

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 31. finał WOŚP 2023

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).