Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Jerzy Owsiak o 29. Finale WOŚP: Będą koncerty na żywo, ale bez publiczności

2021-01-15 09:08:32

Już 31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zbiera fundusze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Z powodu ograniczeń w organizacji imprez masowych i obostrzeniom z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku Finał WOŚP odbędzie się w nieco innej formule niż zazwyczaj. Nie będzie koncertów z udziałem publiczności, a jedynie transmisja na żywo z wielkiego namiotu, który stanie w Warszawie. Wydarzenie będzie nadawane online już od godziny 21:00 w sobotę 30 stycznia, a w dniu kolejnym od 8:00 do 24:00.

Jerzy Owsiak o organizacji 29. Finału WOŚP

W wywiadzie dla telewizji TVN24, Jerzy Owsiak powiedział: Finał zorganizujemy tak samo, jak zrobiliśmy Najpiękniejszą Domówkę Świata. (...) W wielkim namiocie będą dwie sceny, na przemian z jednego końca i drugiego końca będą grały zaproszone zespoły. Będziemy mogli posłuchać tego na transmisji, nie będzie publiczności. (...) Chcemy pokazać tego ducha, który od 28 lat jest związany z tym dniem, gdy jesteśmy razem. (...) Chcemy ten klimat podtrzymać.

Dzięki internetowej i telewizyjnej transmisji warszawskiego Finału organizatorzy mają pewność, że radosne granie z głową dotrzeć będzie mogło do najdalszego zakątka globu. Jak już wspominaliśmy, w tym roku koncerty finałowe potrwają dwa dni.

Na Finał WOŚP, oprócz jednodniowej zbiórki publicznej (wolontariusze) oraz zbiórek internetowych, składają się najróżniejsze wydarzenia, koncerty oraz inicjatywy podejmowane poprzez lokalne Sztaby.

Jakie są opcje kwestowania?

Kwesta z puszką to tradycyjna i najpopularniejsza opcja zbiórki. Co roku tysiące osób w całej Polsce spacerują po ulicach miast, zbierając pieniądze na zakup najnowocześniejszych sprzętów dla polskich szpitali. Z uwagi na pandemię, Fundacja wprowadzi specjalne rozwiązania. Dzięki doświadczeniu przy Najpiękniejszej Domówce Świata WOŚP ma wiedzę jak zadbać o bezpieczeństwo podczas 29. Finału WOŚP.

Sztabowa Puszka Stacjonarna to opcja dedykowana małym przedsiębiorstwom oraz organizatorom imprez zamkniętych zarejestrowanych w Bazie Szefa Sztabu. Każda taka puszka powinna zostać zarejestrowana i mieć przypisanego opiekuna. Zbiórka do Sztabowej Puszki Stacjonarnej może być realizowana tylko przy pomocy oficjalnej finałowej puszki i może się odbywać wyłącznie w lokalu, który otrzymał zgodę na przeprowadzenie kwesty.

Sztabowa Puszka Wirtualna to rodzaj zbiórki skierowany do firm i portali internetowych, które chcą zorganizować zbiórkę za pomocą elektronicznych środków przekazu. Nie obejmuje on Sztabów kwestujących na terenie otwartym.

Warto wspomnieć, że z początkiem grudnia ruszają również ponownie opcje zbiórek online, będzie można kwestować za pomocą m.in.: eSkarbonki, czyli internetowej puszki wolontariusza, wpłat na Facebooku czy licytować i wystawiać przedmioty na licytacjach WOŚP w serwisie Allegro.

MD

fot. Lucyna Lewandowska / materiały WOŚP

Słowa kluczowe: online, gdzie oglądać, 2021, zbiórka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Złote Spinacze 2021 dla WOŚP
Złote Spinacze już 10. raz dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie została nagrodzona tymi prestiżowymi nagrodami.

Wolontariusze WOŚP 2021
WOŚP 2021: Wolontariusze z całej Polski na zdjęciach z 29. Finału [FOTO]

Jak zawsze, bez nich zbiórka nie miałaby sensu. Zobaczcie, jak pracowali wolontariusze 31 stycznia 2021!

kwota deklarowana WOŚP 2021
29. Finał WOŚP zakończony. Czy padła rekordowa kwota zbiórki?

Mimo pandemii na konto WOŚP trafiło sporo pieniędzy. Sprawdźcie, ile dokładnie!

Polecamy
cel 28. Finału WOŚP
Poznaliśmy cel zbiórki 28. Finału WOŚP

Na co tym razem Fundacja będzie zbierać środki?

WOŚP i TVN
27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w TVN

Grupa TVN i Discovery Polska po raz trzeci została głównym partnerem telewizyjnym akcji.

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
Złote Spinacze 2021 dla WOŚP
Złote Spinacze już 10. raz dla WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie została nagrodzona tymi prestiżowymi nagrodami.

Wolontariusze WOŚP 2021
WOŚP 2021: Wolontariusze z całej Polski na zdjęciach z 29. Finału [FOTO]

Jak zawsze, bez nich zbiórka nie miałaby sensu. Zobaczcie, jak pracowali wolontariusze 31 stycznia 2021!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 29. finał WOŚP 2021

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).