Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Statuetka Złotych Lwów do wylicytowania na aukcji WOŚP 2022

2022-01-14 12:01:07

Statuetka Złotych Lwów to obiekt marzeń niemalże wszystkich polskich filmowców. Największy laur Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przez lata wędrował w ręce twórców, których filmy zachwycały publiczność i jury najważniejszego festiwalu filmowego w Polsce. Laureaci ubiegłorocznej edycji, producenci filmu „Wszystkie nasze strachy”, Katarzyna Sarnowska i Kuba Kosma postanowili, że statuetka, którą otrzymali w Gdyni zasili aukcje 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sarnowska, Kosma i Owsiak

Złote Lwy wraz z plakatem filmu na piance z autografami twórców można wylicytować tutaj: https://allegro.pl/oferta/zlote-lwy-46-festiwalu-polskich-filmow-fabularnych-11649295191

Aukcja zakończy się 2 lutego 2022 roku. 30, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na 30 stycznia. W tym roku Orkiestra zagra pod hasłem: „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.
 
Film „Wszystkie nasze strachy” okrzyknięto wielkim wygranym 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – poza Złotymi Lwami film Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta zgarnął również Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Jury Młodych, Nagrodę Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia stara się odpowiedzieć na pytania: do czego może zaprowadzić nas droga nienawiści, a do czego droga miłości? Czy pomiędzy dwoma światami można zbudować trwały most? Przejmujący, aktualny i podejmujący dialog film „Wszystkie nasze strachy” już 10 lutego będzie dostępny na DVD.

Czy warto zobaczyć ten film? Przeczytajcie naszą recenzję >>

ip

zdjęcie: Producenci Katarzyna Sarnowska i Kuba Kosma wraz z Jurkiem Owsiakiem, fot. Fundacja WOŚP

Słowa kluczowe: Allegro, Wszystkie nasze strachy, nagrody
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOŚP 2022 w Gliwicach - koncert na Rynku i lasery
30. Finał WOŚP w Szczecinie - sprawdźcie, jakie będą atrakcje Szczecin

Jakie wydarzenia są w programie?

Gitarowy rekord świata
Gitarowy Rekord Świata na finale WOŚP 2022 Wrocław

30 stycznia na małych i dużych gitarzystów czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty z Leszkiem Cichońskim i gitarowe karaoke.

WOŚP 2022 - gdzie oglądać transmisję na żywo?

30. Finał WOŚP do zobaczenia w telewizji oraz online!

Polecamy
28 wosp plakat
WOŚP 2020 w Bydgoszczy - zobacz, kto zagra w 28. Finale Bydgoszcz

Poznaliśmy gwiazdy koncertów z okazji 28. Finału WOŚP w Bydgoszczy.

28 wosp plakat
WOŚP 2020 w Katowicach - harmonogram finałowych koncertów Katowice

Dowiedz się kto zagra w Katowicach podczas 28. finału WOŚP!

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOŚP 2022 w Gliwicach - koncert na Rynku i lasery
30. Finał WOŚP w Szczecinie - sprawdźcie, jakie będą atrakcje Szczecin

Jakie wydarzenia są w programie?

Gitarowy rekord świata
Gitarowy Rekord Świata na finale WOŚP 2022 Wrocław

30 stycznia na małych i dużych gitarzystów czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty z Leszkiem Cichońskim i gitarowe karaoke.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 30. finał WOŚP 2022

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).