Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Wiemy, ile zebrał WOŚP podczas 30. Finału akcji w 2022 roku

2022-03-31 09:50:42

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 30 stycznia 2022 roku. Na terenie całego kraju i poza granicami Polski tysiące wolontariuszy zbierało datki na wsparcie okulistyki dziecięcej. Wydarzeniu towarzyszyły liczne koncerty, zbiórki internetowe i aukcje online. Sprawdź, ile zebrano podczas tegorocznego finału WOŚP.

Zobacz też: WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy. >>

Rekord podczas 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP pobił kolejny rekord

Równe dwa miesiące po finale Jurek Owsiak podał ostateczny wynik tegorocznej akcji WOŚP. Wolontariusze zebrali ponad 13,5 miliona złotych więcej niż w poprzednim roku! To kolejny rekord, o którym poinformowali przedstawiciele fundacji na wczorajszej uroczystości.

Podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zebrali 224 376 706,35 zł na okulistykę dziecięcą.

Puszka WOŚP, wpłata na konto czy aukcje internetowe?

Na stronie fundacji zamieszczono dokładne dane na temat formy wpłacania datków. Który sposób był dla nas najwygodniejszy w tym roku? Okazuje się, że dalej jesteśmy mocno przywiązani do symbolicznych puszek, bo aż 42,4% darowizn pochodzi właśnie z tego źródła. Układ procentowy możemy zobaczyć w poniższym zestawieniu.

- Na wynik zbiórki składają się:

  • wpłaty poprzez kanały elektroniczne - 127 703 423,61 PLN (56,91% zebranej kwoty) [z czego w ramach aukcji Allegro dla WOŚP zebrano: 37 414 104,48 zł (16% całości)] - przypis redakcji;
  • wpłaty do puszek  - 95 134 700,90 PLN (42,40% sumy);
  • darowizny rzeczowe - 1 538 581,84 PLN (0,69% całej kwoty) - wosp.org.pl

Na co zostaną przekazane pieniądze?

 - W trakcie jubileuszowej zbiórki wolontariusze z całego świata kwestowali na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Był to pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej

Cel Finału to również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji - WOŚP

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Cel zbiórki poznamy już jesienią.

Zobacz też: Zdjęcia z 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022 [FOTO] >>

KK

fot. Krzysztof Zatycki

źródło: wosp.org.pl

Słowa kluczowe: finał wośp 2022, ile zebrał WOŚP 2022, wielka orkiestra świątecznej pomocy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Światełko do Nieba
WOŚP 2023: Wysłano symboliczne "Światełko do Nieba" [FOTO]

To nie oznacza, że 31. Finał dobiegł końca!

Polecamy
27. finał WOŚP
27. Finał WOŚP w Centrum Riviera w Gdyni Gdynia

Sprawdź program wydarzeń w Gdyni!

28 wosp plakat
28. Finał WOŚP w Kielcach - poznaj program wydarzeń Kielce

W kilku miejscach miasta odbędzie się szereg atrakcji.

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
wolontariusze WOŚP 2023
Wolontariusze WOŚP na zdjęciach z 31. Finału! Tak zbierali rekordową sumę [FOTO]

Zobaczcie, jak w tym roku wyglądali wolontariusze WOŚP!

Jerzy Owsiak WOŚP 2023
Podsumowanie 31. Finału WOŚP. Jerzy Owsiak podał zebraną kwotę

Czy kwota zbiórki jest większa niż rok temu?

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 31. finał WOŚP 2023

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).