Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Wiemy, ile zebrał WOŚP podczas 30. Finału akcji w 2022 roku

2022-03-31 09:50:42

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 30 stycznia 2022 roku. Na terenie całego kraju i poza granicami Polski tysiące wolontariuszy zbierało datki na wsparcie okulistyki dziecięcej. Wydarzeniu towarzyszyły liczne koncerty, zbiórki internetowe i aukcje online. Sprawdź, ile zebrano podczas tegorocznego finału WOŚP.

Zobacz też: WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy. >>

Rekord podczas 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP pobił kolejny rekord

Równe dwa miesiące po finale Jurek Owsiak podał ostateczny wynik tegorocznej akcji WOŚP. Wolontariusze zebrali ponad 13,5 miliona złotych więcej niż w poprzednim roku! To kolejny rekord, o którym poinformowali przedstawiciele fundacji na wczorajszej uroczystości.

Podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze zebrali 224 376 706,35 zł na okulistykę dziecięcą.

Puszka WOŚP, wpłata na konto czy aukcje internetowe?

Na stronie fundacji zamieszczono dokładne dane na temat formy wpłacania datków. Który sposób był dla nas najwygodniejszy w tym roku? Okazuje się, że dalej jesteśmy mocno przywiązani do symbolicznych puszek, bo aż 42,4% darowizn pochodzi właśnie z tego źródła. Układ procentowy możemy zobaczyć w poniższym zestawieniu.

- Na wynik zbiórki składają się:

  • wpłaty poprzez kanały elektroniczne - 127 703 423,61 PLN (56,91% zebranej kwoty) [z czego w ramach aukcji Allegro dla WOŚP zebrano: 37 414 104,48 zł (16% całości)] - przypis redakcji;
  • wpłaty do puszek  - 95 134 700,90 PLN (42,40% sumy);
  • darowizny rzeczowe - 1 538 581,84 PLN (0,69% całej kwoty) - wosp.org.pl

Na co zostaną przekazane pieniądze?

 - W trakcie jubileuszowej zbiórki wolontariusze z całego świata kwestowali na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Był to pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci. Sprzęt ten umożliwia zastosowanie najnowocześniejszej i najskuteczniejszej metody leczenia nowotworu: chemioterapii dotętniczej

Cel Finału to również uruchomienie pierwszego w Polsce centrum symulacji operacji okulistycznych, dzięki któremu specjaliści zajmujący się dziećmi będą mogli uczyć się odpowiednich ruchów i technik chirurgii wewnątrzgałkowej, co przełoży się na poprawę jakości wykonywanych operacji - WOŚP

31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Cel zbiórki poznamy już jesienią.

Zobacz też: Zdjęcia z 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022 [FOTO] >>

KK

fot. Krzysztof Zatycki

źródło: wosp.org.pl

Słowa kluczowe: finał wośp 2022, ile zebrał WOŚP 2022, wielka orkiestra świątecznej pomocy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Owsiak WOŚP 2022
Wiemy, ile zebrał WOŚP podczas 30. Finału akcji w 2022 roku

Sprawdź, czy udało się pobić kolejny rekord!

WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy
WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włącza się w pomoc dla Ukrainy.

Jurek Owsiak WOŚP 2022
Wciąż można wspierać cel 30. Finału WOŚP. Sprawdź, co da się zrobić!

Ce WOŚP 2022l, czyli zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, wciąż można wspierać!

Polecamy
28 wosp plakat
Rekordowe aukcje WOŚP 2020 - zobacz, co osiąga najwyższą cenę

28. Finał WOŚP pełen jest przebojowych licytacji na Allegro.

28 wosp plakat
28. Finał WOŚP w Gdańsku i Sopocie - znamy program wydarzeń Gdańsk

Sprawdzcie, co będzie się działo już 12 stycznia 2020.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
Owsiak WOŚP 2022
Wiemy, ile zebrał WOŚP podczas 30. Finału akcji w 2022 roku

Sprawdź, czy udało się pobić kolejny rekord!

WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy
WOŚP kupuje sprzęt dla Ukrainy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy włącza się w pomoc dla Ukrainy.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 30. finał WOŚP 2022

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).