Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Wystartowała rejestracja wolontariuszy 30. Finału WOŚP!

2021-11-10 13:37:14

Choć jeszcze do 19 listopada trwa rejestracja Sztabów, które będą działać w ramach 30. Finału WOŚP. Już teraz do udziału w kweście zgłaszać mogą się również wolontariusze. Tylko w ciągu pierwszej doby zarejestrowały się blisko 3 tys. osób.

Wolontariusze 29. Finału WOŚPJak zostać wolontariuszem WOŚP 2022?

Metody aplikowania są dwie i to Sztab decyduje, czy chce rekrutować wolontariuszy podczas spotkań stacjonarnych, czy też online przy użyciu strony iwolontariusz.wosp.org.pl, co zwłaszcza w dobie pandemii jest rekomendowane i cieszy się ogromnym zainteresowaniem - tę metodę wybrało blisko 73% z zarejestrowanych dotąd 2838 osób.

Trzy sposoby kwestowania

W ramach 30. Finału WOŚP kwestować można na trzy sposoby - tradycyjnie do tekturowej puszki, do puszki wirtualnej, czyli eSkarbonki, bądź łącząc te formy.

eSkarbonka to odpowiedź na potrzeby tych osób, które z rożnych względów nie mogą uczestniczyć w kweście na ulicy, ale chcą wesprzeć działania Orkiestry. Sympatycy WOŚP i przedstawiciele przedsiębiorstw z segmentu MŚP mogą wygenerować i udostępniać znajomym unikalny link do własnej eSkarbonki, za pomocą którego darczyńcy wpłacają darowizny z wykorzystaniem bezgotówkowych płatności online.

Rok temu - w czwartym roku funkcjonowania - eSkarbonka cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, bowiem z opcji tej skorzystały 22 tysiące osób, co pozwoliło na zebranie 29 razy więcej środków niż podczas 28. Finału WOŚP. Założenia eSkarbonki, podobnie jak zgłoszenia online do wybranego Sztabu, dokonać można na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl już teraz, możliwość wpłat do wirtualnej puszki pojawi się z początkiem grudnia.

30. Finał na rzecz okulistyki dziecięcej

Celem 30. Finału WOŚP jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Będzie to pierwsza zbiórka dedykowana dziecięcej okulistyce, jednak nie pierwsze działanie WOŚP związane z ratowaniem wzroku najmłodszych pacjentów. Fundacja od 20 lat prowadzi Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków, w ramach którego przebadano blisko 255 tysięcy dzieci, a wzrok uratowano 10,6 tys. dzieci.  

Jak wygląda wolontariat na WOŚP? Zobaczcie wolontariuszy z całej Polski na zdjęciach z 29. Finału [FOTO] >>

MD/ip

zdjęcie: Wolontariusze 29. Finału WOŚP, fot. Marcin Zieliński

Słowa kluczowe: nabór wolontariuszy, WOŚP 2022, jak zostać wolontariuszem wośp

Wolontariusze WOŚP 2021 (24)

Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 1
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 2
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 3
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 4
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOŚP 2022 w Gliwicach - koncert na Rynku i lasery
30. Finał WOŚP w Szczecinie - sprawdźcie, jakie będą atrakcje Szczecin

Jakie wydarzenia są w programie?

Gitarowy rekord świata
Gitarowy Rekord Świata na finale WOŚP 2022 Wrocław

30 stycznia na małych i dużych gitarzystów czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty z Leszkiem Cichońskim i gitarowe karaoke.

WOŚP 2022 - gdzie oglądać transmisję na żywo?

30. Finał WOŚP do zobaczenia w telewizji oraz online!

Polecamy
28 wosp plakat
WOŚP 2020 w Bydgoszczy - zobacz, kto zagra w 28. Finale Bydgoszcz

Poznaliśmy gwiazdy koncertów z okazji 28. Finału WOŚP w Bydgoszczy.

Wolontariuszki WOŚP
27. Finał WOŚP - poradnik dla wolontariuszy

Fundacja w trosce o wszystkich wolontariuszy radzi, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOŚP 2022 w Gliwicach - koncert na Rynku i lasery
30. Finał WOŚP w Szczecinie - sprawdźcie, jakie będą atrakcje Szczecin

Jakie wydarzenia są w programie?

Gitarowy rekord świata
Gitarowy Rekord Świata na finale WOŚP 2022 Wrocław

30 stycznia na małych i dużych gitarzystów czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty z Leszkiem Cichońskim i gitarowe karaoke.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 30. finał WOŚP 2022

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).