Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Edynburg - WOŚP za granicą

XVIII Finał w Edynburgu

2009-12-15 11:54:53

Koncert zespołu Łzy, występ szkocko-polskiego FoxGang i muzyków reggae, pokazy karate, profesjonalne sesje fotograficzne, lot helikopterem nad Edynburgiem, wycieczka w Highlandy – to tylko niektóre atrakcje, które przygotowali organizatorzy tegorocznego dwudniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Edynburgu.

Podobnie jak rok temu pieniądze zebrane podczas finału WOŚP zostaną przeznaczone na diagnostykę onkologiczną małych dzieci. 10 stycznia tysiące wolontariuszy w kraju i za granicą będzie kwestować na rzecz Orkiestry.

9 stycznia - Family Day

Już w sobotę 9 stycznia finał akcji w Edynburgu rozpocznie impreza specjalnie dla najmłodszych: zorganizowany wspólnie z Polską Szkołą Sobotnią Family Day  W sali gimnastycznej The Leith Academy na naszych milusińskich i ich rodziny czekają niezliczone atrakcje: spotkania z gwiazdami, mała „Szansa na Sukces", Jasełka, warsztaty manualne, malowanie twarzy, pokazy karate, „Mała Szkółka Tańca Nowoczesnego", konkurs malarski i tory przeszkód. Nie zabraknie żywych maskotek rozdających słodycze i balony. Do profesjonalnego studia fotograficznego zaprosi całe rodziny Mateusz Jarża – fotograf, dyrektor Polish Art Scotland. Będzie również możliwość zrobienia sobie zdjęcia z gwiazdami finału. Podczas imprezy wolontariusze będą prowadzili zbiórkę do puszek.

10 stycznia – koncert w HMV Picture House

W niedzielę, 10 stycznia, na jedynym koncercie w The HMV Picture House w Edynburgu zagra gwiazda polskiego pop-rocka, zespół Łzy. W programie imprezy są również występy zespołów ze Szkocji, w tym polsko-szkockiego The Fox Gang, oraz licytacje i loterie. Koncert i licytację poprowadzi znany z programu Lalamido przyjaciel gwiazd Paweł "Konjo" Konnak. Oprawę wizualną imprezy przygotuje Robert Motyka, jeden z najbardziej utalentowanych VJ-ów polskiej emigracji.
Sala koncertowa HMV Picture House jest jedną z najlepiej przygotowanych do tego typu imprez w Szkocji. 350 miejsc siedzących w galeriach, 1150 miejsc pod sceną, trzy telebimy, świetne efekty wizualne oraz dźwiękowe.
Loteria i licytacje

Aby uatrakcyjnić proces zbierania pieniędzy organizatorzy wprowadzili bilety wstępu, które kosztować będą zaledwie 3 funty. Dochód z każdego biletu zostanie włączony do ogólnej kwoty zbiórki. Każdy bilet będzie posiadał unikalny numer, który weźmie udział w losowaniu nagród loterii fantowej. Do wygrania między innymi: przelot helikopterem nad Edynburgiem, bilet na specjalnie przygotowana 16-osobową wycieczkę autokarową w Highlandy, tatuaż o wartości 200 funtów w edynburskim salonie tatuażu Rock And Roll Tattoo, gadżety WOŚP i wiele innych cennych nagród.
Pierwsze tysiąc osób dodatkowo otrzyma specjalnie przygotowane na tę okazję „WOŚP-owe” breloczki. Tradycyjnie odbywać się będzie zbiórka datków do puszek. Sztab planuje również uruchomienie specjalnej charytatywnej infolinii „puszkolinii”, pod numer której można będzie zadzwonić i wspomóc orkiestrę.

www.wosp2010.eu

Słowa kluczowe: XVIII Finał WOŚP 2010, Edynburg
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • jak miło :) [0]
    Kara
    2010-01-03 13:10:36
    Zazdroszczę tego koncertu FoxGang...
Zobacz także
24 Finał WOŚP w Edynburgu
24 Finał WOŚP w Edynburgu

WOŚP zagra również w Edynburgu!

XVIII Finał w Edynburgu
XVIII Finał w Edynburgu

Koncert zespołu Łzy, występ szkocko-polskiego FoxGang i muzyków reggae, pokazy karate, profesjonalne sesje fotograficzne, lot helikopterem nad Edynburgiem.

XVII Finał WOŚP w Edynburgu
XVII Finał WOŚP w Edynburgu

W Edynburgu też będą grać, i to jak! Będzie można wylicytować kurtkę z podpisem Stevena Segala, dres Otyli Jędrzejczak czy chociażby kalendarz z podpisem Jurka Owsiaka. Jakby tego było mało nie zabraknie dobrego rockowego grania. Wystąpią: Big Cyc, Czarno Czarni, Fox Gang i The Nukes. Imprezę poprowadzi Skiba i Doktor!

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
24 Finał WOŚP w Edynburgu
24 Finał WOŚP w Edynburgu

WOŚP zagra również w Edynburgu!

XVIII Finał w Edynburgu
XVIII Finał w Edynburgu

Koncert zespołu Łzy, występ szkocko-polskiego FoxGang i muzyków reggae, pokazy karate, profesjonalne sesje fotograficzne, lot helikopterem nad Edynburgiem.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 29. finał WOŚP 2021

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).