Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Finałowa gorączka trwa - cały świat gra z WOŚP

2019-01-13 18:06:55

13 stycznia 2019 odbywa się 27. Finał WOŚP. Co słychać u poszczególnych sztabów? Przekazujemy wybrane ciekawostki z tego pięknego dnia!

Wolontariuszka WOŚP 2019Finałowe ciekawostki z kraju i ze świata

W tym roku, po raz pierwszy, wolontariuszy Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy spotkać można też w Moskwie. Sztaby działają również w najbardziej odległych miejscach świata, m.in. na Bali, Cyprze i w Nowej Zelandii. Za to w Dublinie trwa właśnie 24-godzinny bieg dla WOŚP - tamtejszemu sztabowi udało się już zebrać 10 tysięcy złotych!  

Dużym  zainteresowaniem cieszyły się też zagraniczne aukcje - część już  zakończyła się z wynikiem, np. piłka z podpisem Donalda Tuska została wylicytowana na aukcji w Brukseli za 510 Euro, a koszulka Roberta Lewandowskiego za 630 Euro.

Co ciekawe, stronę internetową WOŚP owiedzają mieszkańcy z całego świata. Rano zrobiło to około 40 tysięcy użytkowników, m.in. z Wietnamu, Singapuru, Meksyku, Filipin, Jordanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Orkiestra gra również na dużych ekranach — wybierając się na seans filmowy do kina sieci Multikino, można zobaczyć niezwykły finałowy spot, zapraszający do wspólnego grania z WOŚP.

Przez cały dzień docierają do nas pozytywne sygnały, które motywują nas do dalszego działania. Jednym z nich wiadomość z Elbląga, gdzie, w tamtejszej parafii, ksiądz wszystkie zebrane w czasie mszy pieniądze przekazał wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy - Na Kasprowym Wierchu z puszką czeka Andrzej Bargiel - najlepszy narciarz extremalny i trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie. Bargiel był niespodziewanym gościem Pol’snd’Rock Festival 2018, który na wydarzeniu pojawił się niedługo po zdobyciu szczytu K2, a następnie - jako pierwszemu człowiekowi w historii - udało się zjechać z tego szczytu na nartach. W ramach 27. Finału WOŚP sportowiec przekazał na aukcje zdjęcia i  kombinezon z tej niezwykłej wyprawy, a także wspólny dzień spędzony w górach.

Tymczasem w Warszawie… spełniają się marzenia! W finałowym studiu Jurek Owsiak przybił piątkę Kasi Jurczak, wielkiej fance WOŚP, dla której spotkanie z nim było wielkim przeżyciem.

W czasie 27. Finału WOŚP nikt nie chodzi głodny! Dla wszystkich odwiedzających Miasteczko WOŚP na Placu Defilad w Warszawie, Klub Szefów Kuchni gotuje finałową zupę, której przygotowaniom przyglądał się sam Jurek Owsiak.  

MD/ip

fot. Michał Złotowski/materiały prasowe WOŚP

Słowa kluczowe: 2019, zbiórka, 27 finał, wydarzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Dżem, Dr Misio i Vavamuffin gwiazdami Finalu WOŚP 2021 w Warszawie Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają w studio w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości WOŚP 2021 Warszawa

Zobacz, kto zagra w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy pierwsze muzyczne gwiazdy 29. Finału WOŚP w Warszawie

29.Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku.

Polecamy
28 wosp plakat
28. Finał WOŚP w Kielcach - poznaj program wydarzeń Kielce

W kilku miejscach miasta odbędzie się szereg atrakcji.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Dżem, Dr Misio i Vavamuffin gwiazdami Finalu WOŚP 2021 w Warszawie Warszawa

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów, którzy zagrają w studio w Warszawie.

WOSP2021
Poznaliśmy kolejnych muzycznych gości WOŚP 2021 Warszawa

Zobacz, kto zagra w finałowym studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 28. finał WOŚP 2020

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).