Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Ile zebrała WOŚP w 2018. Padnie rekord?

2018-01-15 08:42:32

26. Finał WOŚP przechodzi do historii. Cała Polska docieka, jak w tym roku zagrał WOŚP i ile zebrali na konto Fundacji. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny finał ma szansę pobić kolejne rekordy. Czy 26. Finał WOŚP przejdzie do historii jako ten najbardziej owocny?

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!

26. Finał WOŚP za nami. Ile zebrano w 2018?

Po północy, WOŚP 2018 podała kwotę, która wynosiła 81 423,542 PLN. Obenie WOŚP podaje, że na konto fundacji wpłynęło 149 063,93 PLN (stan na 16 stycznia, 09:45)Suma ta jest większa o 20 mln PLN od kwoty, która podana została w tamtym roku o tym samym czasie. Od początku trwania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano naprawdę gigantyczne kwoty, które pomogły milionom potrzebującym. Zobaczcie, ile zebrała WOŚP od początku. Podczas 26. Finału WOŚP na ulice wyszła rekordowa ilość wolontariuszy. Ponad 100 tysięcy osób kwestowało we wszystkich miejscach naszego kraju. Również poza granicami Polski WOŚP grała niezwykle głośno. W tym roku, Orkiestrze towarzyszyło wiele imprez oraz eventów, odbył się również po raz kolejny Bieg "Policz się z cukrzycą". W aż 107 miejscowościach aktywni mieszkańcy pobiegli w szczytnym celu, z którego dochód zasili konto Fundacji WOŚP. Jak co roku Finał WOŚP to również masa aukcji i licytacji, w których nada bierze udział wiele osób (niektóre z nich kończą się dopiero za kilka dni). Również znani celebryci, artyści i gwiazdy postanowiły wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wiele aukcji i licytacji zdecydowanie zaskoczyło. Do najciekawszych należy na pewno auto oddane przez Filipa Hajzera. Kwota, którą trzeba zapłacić za poloneza znanego prezentera to prawie 50 tysięcy zł!

Tegoroczny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najgłośniej grał w Warszawie, gdzie na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, po raz kolejny odbyły się główne obchody tego uroczystego wydarzenia. Na scenie w centrum Warszawy pojawiły się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Koncert zagrali między innymi: Wilki, Kobranocka, Łąki Łan oraz Mesajah. O 20:00 odbyło się jak co roku, światełko do nieba. W blasku fajerwerków, radosnych okrzyków oraz wzroku podniesionego w stronę nieba, po raz kolejny WOŚP udowodniła, że potrafi zjednoczyć ludzi z całej Polski.

gol

fot. Katarzyna Chmielewska

Słowa kluczowe: wośp, 2018, ile zebrali, ile zebrała, ile zebrano, rekord, kwota, ostateczna, końcowa, pieniądze
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
26. Finał WOŚP Warszawa
WOŚP 2019 w Warszawie: harmonogram koncertów przed Pałacem Kultury i Nauki Warszawa

Wiemy już, jakie gwiazdy wystąpią w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, podczas 27. Finału WOŚP.

WOŚP na Effie Awards
WOŚP podwójnym laureatem prestiżowej nagrody Effie Awards

Otrzymaliśmy dwie złote statuetki, które są wynikiem wielu lat konsekwentnych działań - komentuje Jurek Owsiak.

Polecamy
Jerzy Owsiak odwiedził Wrocław
Jerzy Owsiak odwiedził Wrocław Wrocław

6 grudnia Jerzy Owsiak odwiedził wrocławski salon EMIPK w Renomie! Szef WOŚP promował książkę - „Róbta co chceta. Czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania”.

Jest 15. baniek
Jest 15. baniek

Nasi drodzy to niesamowite, ale właśnie przekroczyliśmy kwotę piętnastu milionów! Czyli jest pięknie, a to przecież jeszcze nie koniec!

Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
26. Finał WOŚP Warszawa
WOŚP 2019 w Warszawie: harmonogram koncertów przed Pałacem Kultury i Nauki Warszawa

Wiemy już, jakie gwiazdy wystąpią w niedzielę, 13 stycznia 2019 roku, podczas 27. Finału WOŚP.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 27. finał WOŚP 2019

Konkurs Ziaja