Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Historia WOŚP - WOŚP

XV Finał WOŚP - 14 stycznia 2007

2007-12-27 10:18:47
 Hasło „do końca świata i o jeden dzień dłużej" co roku staje się jak najbardziej aktualne. Orkiestra gra już ponad piętnaście lat, a suma pieniędzy lub co ważniejsze zakupionego sprzętu medycznego, który ratuje życie jest kosmiczna... Jak wyglądałyby polskie szpitale bez WOŚP-owego wsparcia? Dzisiaj aż strach o tym myśleć i chyba każdy komu sprzęt ten uratował życie docenia to i wrzuca choćby grosika do orkiestrowej skarbonki. W badaniach CBOS-u z 2002 roku na temat „Zaufanie do instytucji publicznych" aż 89 % badanych Polaków odpowiedziało że ufa Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dowodzi to chociażby tego że w jeden dzień potrafimy się zjednoczyć ,a pozytywne skutki są nieprzewidywalne...

W niedzielny poranek facet w żółtej koszuli, czerwonych spodniach i w charakterystycznych okularach z czerwonymi oprawkami powiedział „ część, siema, Jurek Owsiak, zaczynamy, 3,2,1, Star, Kosmiczny XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". No i się zaczęło...

Ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyruszyło na ulice swoich miast aby zbierać datki. Warto dodać że w tym roku po raz drugi zbieraliśmy fundusze dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy!. A jak ważny jest to cel, powinien wiedzieć chyba każdy. W Polsce statystki odnoszące się do wypadków z udziałem dzieci są tragiczne. Podobnie jest z umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. W kraju nad Wisłą tylko co dziesiąta osoba potrafi udzielić pierwszej pomocy...Fundacja Jurka Owsiaka do tej pory przeszkoliła już blisko 3,5 tys.(do 2007 roku) nauczycieli a w planach ma także przeszkolenie w ciągu dwóch lat blisko 1 500 000 tysięcy dzieci.

Data: 14.01.2007
Zebrano: 10 276 156,07
Na co zbierano: Ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i nauka pierwszej pomocy

Fot: Artur Guz
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOSP_Kasa
Ile zebrała WOŚP od początku?

Przez 25 lat trwania WOŚP zebrano ogromne ilości pieniędzy, które przeznaczono na szczytne cele.

Fundacja WOŚP kiedyś i dziś
Fundacja WOŚP kiedyś i dziś

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

XX Finał WOŚP - 8 stycznia 2012
XX Finał WOŚP - 8 stycznia 2012

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
WOSP_Kasa
Ile zebrała WOŚP od początku?

Przez 25 lat trwania WOŚP zebrano ogromne ilości pieniędzy, które przeznaczono na szczytne cele.

Fundacja WOŚP kiedyś i dziś
Fundacja WOŚP kiedyś i dziś

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 28. finał WOŚP 2020

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).