Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

Złote Spinacze już 10. raz dla WOŚP

2021-02-10 15:12:01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 10 została nagrodzona prestiżowymi nagrodami w konkursie Złote Spinacze organizowanym przez Związek Firm Public Relations. 2 złote i jedna brązowa statuetka trafiły do WOŚP za 26. Pol’and’Rock Festival - Najpiękniejszą Domówkę Świata.

Złote Spinacze 2021 dla WOŚPZłote Spinacze dla WOŚP

Złote Spinacze mają na celu zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży public relations poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów w obszarze public relations zrealizowanych w Polsce. W tym roku aż trzy nagrody trafiły do Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią do partnera 26. Pol'and'Rock Festival - Mastercard i agencji odpowiedzialnej za produkcję Festiwalu - Boscata Jacek Stachera.

26. Pol'and'Rock - Najpiękniejsza Domówka Świata zdobyła:

•    Złoty Spinacz w kategorii Kultura i Media
•    Złoty Spinacz w kategorii Social Media
•    Brązowy Spinacz w kategorii Event społeczny

- Bezpośrednim impulsem do codziennych Domowych Orkiestr i ostatecznie Najpiękniejszej Domówki Świata była pandemia, nasza izolacja i niespożyta energia mojego męża, z którą trzeba było coś zrobić. Postawiliśmy na aktywność naszą i naszych odbiorców - Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu Fundacji WOŚP

- W imieniu całej Fundacji, wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie Domówki dziękujemy przede wszystkim naszej internetowej społeczności, bo to dzięki niej możemy zdobywać takie nagrody i to na nią zawsze możemy liczyć - Anna Jadwiga Orzech, Dyrektorka Fundacji WOŚP ds. komunikacji.

Jedyny taki festiwal

26. Pol’and’Rock Festival - Najpiękniejsza Domówka Świata to jedyny festiwal (zarówno w Polsce i na świecie), który został zrealizowany w taki sposób w czasie pandemii. Uczestnikom zaproponował pełnowymiarowe koncerty, spotkania na żywo, warsztaty innych 40 organizacji pozarządowych i edukacyjnych. Pokazał też, że wydarzenie online nie musi być oderwane od jego uczestników - i mogą być nie tylko jego odbiorcami, ale współtwórcami - za pomocą 1727 oddolnych wydarzeń i komunikacji na dedykowanych platformach. W kanałach własnych dotarł do ok. 1,3M uczestników a dzięki partnerom do kolejnych 4,7M.

Przede wszystkim społeczność

Ważnym aspektem Domówki był kontakt ze społecznością, w którego wsparcie zaangażowała się marka Mastercard. Fanom wydarzenia zaproponowano organizowanie Domówek, czyli prywatnych większych i mniejszych festiwalowych spotkań. W ich czasie festiwalowicze wspólnie bawili się oglądając transmisję Domówki. Wszystkie wydarzenie można było oznaczać i opisywać na Mapie Domówek a miejsce do dyskusji dla nich przygotowano w specjalnych kanałach na Discordzie. Każda Domówka otrzymała niezbędnik podpowiadający jak zorganizować wydarzenie, grafiki do udekorowania swojego miejsca, a także pamiątkowe bilety. Dla najciekawszych domówek i najbardziej zaangażowanych użytkowników Discorda - Mastercard przygotował nagrody - rabaty 100% i 50% na festiwalowe koszulki, transmisje live z najciekawszych spotkań, a także pobyt w strefie Organizatora na przyszłorocznym Pol’and’Rock. Ostatecznie zaangażowanie uczestników Domówek było tak duże, że w ciągu trzech dni z 46 Domówkami połączono się na żywo.

Wielokrotnie nagradzany Festiwal

To już kolejna nagroda przyznana letniemu festiwalowi organizowanemu przez WOŚP:

2020 rok – Top Marka w kategorii Festiwale - według Press i Press Service
2019 rok - wyróżnienie w konkursie Golden Arrow w kategorii CSR za Backpacks rock (wspólnie z Isobar Polska, Boscata, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dentsu X, Carat Polska)
2018 rok - Złoty spinacz w konkursie "Złote Spinacze" w kategorii Efektywność za projekt Sprawdź Promile (wspólnie z Kompania Piwowarska, Boscata)
2018 rok - Srebrny spinacz w konkursie "Złote Spinacze" w kategorii Social media za projekt Pol’and’Rock Festival 2018 – Zaraz Będzie Czysto
2017 rok - Przystanek Woodstock nominowany w trzech kategoriach European Festival Awards: za wyjątkowe podejście do współpracy z marką, za innowacyjne rozwiązania w zabezpieczeniu terenu imprezy, oraz za zaangażowanie społeczne festiwalu
2017 rok - Przystanek Woodstock na trzecim miejscu wśród polskich marek o najwyższej wyróżnialności według rankingu MillwardBrown oraz agencji Young&Rubicam
2015 rok - Przystanek Woodstock wyróżniony Międzynarodową Nagrodą Przemysłu Muzycznego Los Angeles MUSEXPO 2015 (International Music Industry Awards 2015) w kategorii Promotor Roku – Jurek Owsiak  

Łącznie Fundacja WOŚP zdobyła 10 nagród w Konkursie Złote Spinacze: 3 złota, 2 srebra, 3 brązy, Nagrodę Publiczności oraz Gwiazdę PR.

ip

zdjecie: od lewej: Aleksandra Rutkowska, Michalina Kaczmarek, Alicja Karbowska, Celina Bojakowska, Olga Zawada, Jurek Owsiak, Paweł Jabłoński, Anna Sobieraj, Anika Andrasiewicz, Anna Jadwiga Orzech, fot. Łukasz Widziszowski

Słowa kluczowe: laureaci, nagrody, konkurs, 2021, Związek Firm Public Relations

Wolontariusze WOŚP 2021 (24)

Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 1
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 2
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 3
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 4
Wolontariusze WOŚP 2021  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wolontariusze 29. Finału WOŚP
Wystartowała rejestracja wolontariuszy 30. Finału WOŚP!

W ramach Finału WOŚP 2022 kwestować będzie można na trzy sposoby.

29. Finał WOŚP Katowice
Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP Katowice

Wkrótce odbędzie się oficjalne ogłoszenie tematu 30. Finału WOŚP!

Polecamy
28. Finał WOŚP w Studiu na Placu Teatralnym
Kwota deklarowana jest już na koncie 28. Finału WOŚP

Ostateczny wynik zbiórki przedstawiony zostanie 8 marca 2020.

WOŚP 2019
27. Finał WOŚP w Lublinie - zobacz program wydarzeń Lublin

Wiemy już, jakie atrakcje czekają na mieszkańców w Lublinie!

Polecamy
Miasta WOŚP

Zobacz największe miasta ze sztabami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Wybierz swoje województwo:

dolnośląskie kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie lubuskie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ostatnio dodane
Wolontariusze 29. Finału WOŚP
Wystartowała rejestracja wolontariuszy 30. Finału WOŚP!

W ramach Finału WOŚP 2022 kwestować będzie można na trzy sposoby.

29. Finał WOŚP Katowice
Sztab przy Miejskim Domu Kultury "Bogucice-Zawodzie" w Katowicach gra z 30. Finałem WOŚP Katowice

Wkrótce odbędzie się oficjalne ogłoszenie tematu 30. Finału WOŚP!

Sztaby WOŚP

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce. Zobacz wszystkie sztaby WOŚP w mniejszych i większych miastach Polski. Sprawdź gdzie są i jakie wydarzenia organizują.

Wszystkie sztaby WOŚP, 29. finał WOŚP 2021

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).